Walka o zdrowie stóp

Stopy, choć niepozorne, mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu. To one pozwalają nam chodzić i znosić trudy dnia. Higiena stóp jest równie ważna co pozostałych części organizmu. Istnieje wiele metod dbania o stopy, m.in. stosując odpowiednie skarpetki medyczne. Bazą zdrowych stóp są skarpetki bezuciskowe, które gwarantują właściwy przepływ krwi między naczyniami. To zaś przeciwdziała powstawaniu niebezpiecznych obrzęków.

Skarpety zależą od materiału


Skarpetki przeciwgrzybicze czyli miedź na straży, by nie dopuścić do powstawania takich chorób jak np. grzybica powinniśmy stosować skarpetki przeciwgrzybiczne, które są skonstruowane z bawełny z miedzią, która zapobiega rozwojowi grzybicy. Miedź destabilizuje i zapobiega rozwojowi zarodników grzybów, A to z kolei chroni nasze stopy przed zakażeniem. Coraz częściej skarpety przeciwgrzybiczne są elementem kuracji przeciwgrzybiczej.


Antybakteryjne jony srebra

Podobnie jest ze skarpetkami dla cukrzyków. Materiał, z którego są wykonane skarpetki dla osób cierpiących na cukrzycę to przędza z z podatkowymi elementami w postaci jonów srebra, działające antyseptycznie,antybakteryjnie, zapobiegają powstawaniu charakterystycznego zapachu. To właśnie dzięki specjalnie skonstruowanej cholewce idealnie niemal przyklejają się do stopy ale jej nie uciskają. Oprócz tego wykorzystanie specjalnej przędzy z kanalikami powietrza utrzymuje stopę w odpowiedniej temperaturze, stopa „ oddycha” ale nie poci się.

Masaż i ochrona stóp skarpetkami

Jeszcze innym typem skarpet, są skarpety polipropylenowe, które zapewniają naszym stopom komfort i masaż jednocześnie. To sekret konstrukcji splotów masują nasze stopy, zdejmują z nich ciężar. Ten rodzaj skarpety są nie tylko antybakteryjne stosuje się je w refleksoterapii, pobudzając delikatnie krążenie krwi w stopie. Dzięki konkretnym rozwiązaniom możemy zakupić skarpetki, które będziemy długo używać ale także będą miały zastosowanie lecznicze na różne schorzenia, które są związane z naszymi stopami.