Jaką ochronę stosować w trakcie zimy?


W miesiącach zimowych, Twoja skóra reaguje silniej na czynniki atmosferyczne. Działanie ziąbu, lodowatego wiatru albo promieniowania UV jest dużo mocniej odczuwalne. Dzieje się tak, ponieważ na zewnętrznej warstwie skóry umieszczonych jest więcej receptorów zimna niż ciepła. W zależności od rodzaju skóry, odpowiednia jest inna ochrona. Najbardziej wytrzymała na zimno jest skóra tłusta i mieszana, najmniej – sucha oraz naczynkowa. 


Odpowiedni dobór produktów koi dolegliwości suchej cery

W okresie zimowym musimy spożywać większe ilości posiłków wyposażonych w tłuszcze, witaminę C, E i A, dlatego że hamują proces zestarzania się cerze, stymulują tkanki cery uszkodzone poprzez promieniowanie UV i zabezpieczają przed promieniami słonecznymi, witamina A również minimalizuje zmarszczki oraz odżywia skórę. Składniki te zawarte są w rybach, jajkach, mleku, maśle, serach, produktach zbożowych, marchwi, kapuście, dyni czy orzechach. 


Wymiana kosmetyków w czasie zimy

Na zimę powietrze jest niezwykle mało wilgotne, na dodatek dużą część czasu siedzimy w domach ocieplanych i klimatyzowanych dzięki czemu nasza skóra jest jeszcze bardziej sucha. Konieczne jest posiadanie zatem kosmetyków o właściwościach higroskopijnych czyli takich, które utrzymują nawilżenie w naskórku. Takie właściwości ma kwas hialuronowy a dodatkowo jest preparatem silnie nawilżającym. Gliceryna posiada podobne cechy. Usta są najbardziej czułe na zimno. Wyposażmy się dlatego również w pomadki, balsamy do ust.


Słońce w czasie zimy a nasza skóra
Podczas zimy podobnie kluczowe jest, abyśmy pamiętali o ochronie przed promieniowaniem UV. Warstwa śniegu posiada cechy w dużym stopniu odbijające promieniowanie słoneczne, tym samym Twoja skóra jest wrażliwa na jego działanie. Wskazane jest wyposażyć się w kremy z filtrem UV wodoodporne, dzięki czemu zdadzą egzamin przy każdej okoliczności. Dodatkową osłonę umożliwią nam również kosmetyki do makijażu.